Filter Bar - en to bg translation catalogue (58 entries)

en: Organizers
bg: Организатори

en: Featured Events
bg: Избрани събития

en: Show featured events only
bg: Покажи само избраните събития

en: Event Category
bg: Категория на събитието

en: Venues
bg: Места

en: Country
bg: Страна

en: City
bg: Град

en: State/Province
bg: Област

en: "%s" or empty or set to zero
bg: "%s" или празно поле или нула

en: Used as the identifier for free Events
bg: Използва се за търсене на безплатни събития

[ctx: Used as the identifier for free Events]
en: Free
bg: Безплатно

en: Other
bg: Друг

[ctx: additional fields filter logic setting]
en: Match all
bg: Отбележи всички

[ctx: additional fields filter logic setting]
en: Match any
bg: Отбележи някои

[ctx: additional fields filter logic setting]
en: Logic:
bg: Логика:

en: Select
bg: Избери

en: No items match
bg: Няма съвпадения

en: Select an Item
bg: Избери

en: Title: %s
bg: Заглавие: %s

en: Dropdown
bg: Падащ списък

en: Checkboxes
bg: Чек бокс

en: Autocomplete
bg: Автоматично попълване

en: Range Slider
bg: Слайдер

en: Events are considered free when cost field is: %s %s
bg: Събитието се смята за безплатно, когато полето с цена е: %s %s

en: Only when set to zero
bg: Само, когато е избрано 0

en: Free
bg: Безплатно

en: Sunday
bg: Неделя

en: Monday
bg: Понеделник

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Friday
bg: Петък

en: Saturday
bg: Събота

en: All Day
bg: Цял ден

en: Morning
bg: Сутрин

en: Afternoon
bg: Следобяд

en: Evening
bg: Вечер

en: Night
bg: Нощ

en: Filters
bg: Филтри

en: Filters Layout
bg: Разположение на филтрите

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Closed
bg: Затворено

en: Open
bg: Отворено

en: Filter Bar
bg: Филтър бар

en: Cost (%s)
bg: Цена (%s)

en: Tags
bg: Тагове

en: Day
bg: Ден

en: Time
bg: Време

en: Active Filters
bg: Активни филтри

en: Available Filters
bg: Налични филтри

en: Narrow Your Results
bg: Начали резултатите

en: Show Advanced Filters
bg: Покажи подробни филтри

en: Collapse Filters
bg: Скрий филтрите

en: Show Filters
bg: Покажи филтрите

en: Reset Filters
bg: Възстанови филтрите

en: Submit
bg: Изпрати

en: The Events Calendar
bg: Календарь със събития
