Filter Bar - en to fi translation catalogue (56 entries)

en: Organizers
fi: Järjestäjät

en: Event Category
fi: Tapahtumaluokka

en: Venues
fi: Tapahtumapaikat

en: Country
fi: Maa

en: City
fi: Kaupunki

[ctx: Used as the identifier for free Events]
en: Free
fi: Vapaa pääsy

en: Other
fi: Muut

note: Description of the plugin/theme
en: Creates an advanced filter panel on the frontend of your events list views.
fi: Luo edistykselliset suodatinvalinnat tapahtumanäkymiisi.

en: Select
fi: Valitse

en: No items match
fi: Ei osumia

en: Select an Item
fi: Valitse kohde

en: Title: %s
fi: Otsikko: %s

en: Type: %s %s %s
fi: Tyyppi: %s %s %s

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Autocomplete
fi: Täydennä automaattisesti

en: Type: %s %s
fi: Tyyppi: %s %s

en: Range Slider
fi: Liukusäädin

en: Events are considered free when cost field is: %s %s
fi: Tapahtumien katsotaan olevan ilmaisia kun kustannukset ilmoitetaan seuraavasti: %s %s

en: Only when set to zero
fi: Vain kun asetettu arvoksi nolla

en: Free
fi: Vapaa pääsy

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: All Day
fi: Koko päivä

en: Morning
fi: Aamu

en: Afternoon
fi: Iltapäivä

en: Evening
fi: Ilta

en: Night
fi: Yö

en: Filters
fi: Suodattimet

en: The settings below allow you to enable or disable front-end event filters. Uncheck the box to hide the filter. Drag and drop active filters to re-arrange them.
fi: Alla olevat asetukset mahdollistavat loppukäyttäjän tapahtumasuodattimien käyttöönoton ja käytöstä poistamisen. Poista merkintä ruudusta piilottaaksesi suodattimen. Raahaa ja pudota aktiivisia suodattimia niiden uudelleenjärjestämiseksi.

en: Expand an active filter to edit the label and choose from a subset of input types (dropdown, select, range slider, checkbox and radio).
fi: Laajenna aktiivinen suodatin muokataksesi sen nimilappua ja valitaksesi syöttötyypin alajoukosta (pudotusvalikko, valinta, alueen liukusäädin, valintaruudukko ja valintanappi).

en: Filters Layout
fi: Suodattimien asettelu

en: Vertical
fi: Pystysuoraan

en: Horizontal
fi: Vaakasuoraan

en: Filters Default State
fi: Suodattimien oletustila

en: Closed
fi: Suljettuna

en: Open
fi: Avoinna

en: Filter Bar
fi: Suodatinvalikko

en: Cost (%s)
fi: Hinta (%s)

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Day
fi: Päivä

en: Time
fi: Aika

en: Active Filters
fi: Aktiiviset suodattimet

en: Available Filters
fi: Käytettävissä olevat suodattimet

en: Narrow Your Results
fi: Kavenna tuloksiasi

en: Show Advanced Filters
fi: Näytä edistyneet suodattimet

en: Collapse Filters
fi: Kätke suodattimet

en: Show Filters
fi: Näytä suodattimet

en: Reset Filters
fi: Nollaa suodattimet

en: Submit
fi: Ota käyttöön

en: To begin using The Events Calendar: Filter Bar, please install the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.
fi: Käyttääksesi The Events Calendar: Filter Bar -laajennusta, asenna viimeisin versio <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a> lisäosasta.
