Filter Bar - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Organizers
uk: Організатори

en: Event Category
uk: Категорія подій

en: Venues
uk: Місця проведення

en: Country
uk: Країна

en: City
uk: Місто

en: Other
uk: Інша

en: Select
uk: Вибір

en: Title: %s
uk: Заголовок: %s

en: Dropdown
uk: Випадаючий Список

en: Checkboxes
uk: Чекбокси

en: Type: %s %s
uk: Тип: %s %s

en: Range Slider
uk: Слайдер діапазону

en: Free
uk: Безкоштовно

en: Sunday
uk: Неділя

en: Monday
uk: Понеділок

en: Tuesday
uk: Вівторок

en: Wednesday
uk: Середа

en: Thursday
uk: Четвер

en: Friday
uk: П'ятниця

en: Saturday
uk: Субота

en: All Day
uk: На весь день

en: Morning
uk: Ранок

en: Afternoon
uk: Після полудня

en: Evening
uk: Вечір

en: Night
uk: Ніч

en: Filters
uk: Фільтри

en: The settings below allow you to enable or disable front-end event filters. Uncheck the box to hide the filter. Drag and drop active filters to re-arrange them.
uk: Наведені нижче настройки дозволяють включити або відключити фільтри інтерфейсних подій. Зніміть прапорець, щоб приховати фільтр. Перетягніть активні фільтри , щоб повторно організувати їх.

en: Expand an active filter to edit the label and choose from a subset of input types (dropdown, select, range slider, checkbox and radio).
uk: Розгорнути активний фільтр редагувати мітку назви  і виберіть з підмножини типів вхідних (випадаючий список,вибір, діапазон, чекбокс і радіо).

en: Filters Layout
uk: Макет фільтрів

en: Vertical
uk: Вертикаль

en: Horizontal
uk: Горизонталь

en: Filters Default State
uk: Фільтер по замовчуванням

en: Closed
uk: Закрито

en: Open
uk: Відкрито

en: Cost (%s)
uk: Вартість (%s)

en: Tags
uk: Мітки

en: Day
uk: День

en: Time
uk: Час

en: Active Filters
uk: Активні фільтри

en: Available Filters
uk: Доступні фільтри

en: Narrow Your Results
uk: Обмежити результати

en: Show Advanced Filters
uk: Показати розширені фільтри

en: Collapse Filters
uk: Згорнути фільтри

en: Show Filters
uk: Показати фільтри

en: Reset Filters
uk: Скинути фільтри
